Представници Института за повртарство из Смедеревске Паланке одржали су стручна предавања у Одсеку за пољопривредно-прехрамбене студије Прокупље

У среду, 29.11.2023. године, Пољопривредну школу „Радош Јовановић Сеља“ и Одсек за пољопривредно-прехрамбене студије Топличке академије струковних студија посетила је делегација Института за повртарство из Смедеревске Паланке. После сусрета са руководством Топличке академије, одржана су предавања у амфитеатру. Најпре је директор Института за повртарство, проф. др Ненад Ђурић представио рад и планове Института, а затим су др Милан Угриновић и др Биљана Шевић одржали стручна предавања. Предавањима су присуствовали студенти Одсека за пољопривредно- прехрамбене студије, ученици Пољопривредне школе „Радош Јовановић Сеља“ и ученици Средње школе из Блаца. Ово је била одлична прилика да обогате своја знања из области повртарства и чују резултате најновијих истраживања Института. На састанцима је договорен наставак сарадње ових институција кроз размену искустава, организацију стручних предавања и директну помоћ Института економији Средње пољопривредне школе.